Wycieczka do Wrocławia na
"Body Worlds
&
The Cycle of Life"

„Uczniowie z GIM 2 poznają tajemnice ludzkiego ciała.”

Dnia 12 listopada grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 w Lubaniu pod opieką p. Izabeli Biezy-Waśniewskiej
i p. Sylwii Kucharczyk wyjechała do Wrocławia, by zobaczyć wystawę Body Worlds & The Cycle of Life.

To najliczniej odwiedzana wystawa świata poświęcona budowie anatomicznej człowieka.
Wystawa pokazuje cykl życia człowieka.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość aż po jesień życia.

Ciała i narządy prezentowane na wystawie zostały poddane  procesowi plastynacji, który został wynaleziony
i opatentowany przez dr Gunthera von Hagens.

Wystawa przez wielu uznawana jest za kontrowersyjną.  Dla nas to niesamowita lekcja biologii, a także manifest prozdrowotny nawołujący do dbania o własne ciało, by na długo zostało zdrowe i sprawne.

I.B-W.