Wizyta
"AKADEMIKÓW"
w GM2

Dnia 22 marca 2016 roku gościliśmy w naszej szkole dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego
„Akademia Malucha” w Lubaniu.

Głównym miejscem spotkania była biblioteka szkolna, gdzie przedszkolaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów pt: „O królewnie, która wciąż się nudziła”, dzięki czemu dowiedziały się, że książka jest dobrym rozwiązaniem na nudę.

Po przedstawieniu dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza i zwiedziły bibliotekę szkolną.
Były też rebusy przygotowane przez naszą młodzież, wspólne zabawy i czytanie książek.
Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się książki o dinozaurach oraz książki z serii „Harry Potter”. Akademicy mieli także okazję zwiedzić pracownię biologiczną, w której największą popularnością cieszyły się patyczaki (można było wziąć je na ręce) oraz dużych rozmiarów model dinozaura.

Niestety, czas spotkania szybko minął i maluchy musiały wrócić do swoich zajęć do przedszkola.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w  realizacji projektu „Z Akademii Malucha wyruszamy – zakłady pracy odwiedzamy” i już planujemy nasze kolejne spotkanie :)

A.S.