Początek
Gimnazjady na 11 listopada

Dnia 29.10.2015r. rozpoczęła się w naszej szkole XIV edycja Gimnazjady na 11 Listopada.

Początkiem jednego z najważniejszych projektów edukacyjnych naszej szkoły była prelekcja
pana Piotra Kucznira ( dziennikarza, autora wielu książek, wiceprezesa Stowarzyszenia Zamek Czocha, historyka – pasjonata, animatora kultury)
pt.: „ Symbole narodowe w życiu każdego Polaka”.

Spotkanie było skierowane przede wszystkim do uczniów klas pierwszych, gdyż dla nich tematyka wykładu
zbiegła się z podstawą programową z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Pogłębianie postaw patriotycznych, poszanowanie tradycji historycznych, symboli narodowych i ich trwałości
stało się dla każdej szkoły wyzwaniem i celem priorytetowym.

Uświadomienie roli symboli narodowych w życiu każdego Polaka, a szczególnie młodego pokolenia oraz zrozumienie, czym jest Ojczyzna, ma za zadanie budować błyskotliwe i mądre społeczeństwo.

Społeczeństwo, które w przyszłości będzie budować Polskę, rozwijając i pogłębiając wiedzę na temat historycznych źródeł tożsamości narodowej.

Nikt lepiej nie przyswoi tych ważnych celów niż pan Piotr Kucznir, który w zrozumiały i przystępny sposób,\
w oparciu o materiały źródłowe, zachęcił naszą młodzież do myślenia i rozumienia swoich obowiązków jako Polaka (Polaków).

A.F.