Nurkowanie i eksploracja
podwodna

Dnia 20.11.2015r. o  godz. 14.10 w sali nr 24 naszego Gimnazjum odbyło się spotkanie
z panem MARCELEM KORKUSIEM.

Pan Marcel pochodzi z Żar, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa i Akademii Morskiej
w Szczecinie. Przez sześć miesięcy w roku pracuje jako oficer na statku, którego zadaniem jest poszukiwanie złóż ropy czy gazu oraz budowa platform wiertniczych.

Po powrocie do domu, większość swojego wolnego czasu  poświęca na nurkowanie. To jego pasja, od kilku lat uprawiana profesjonalnie.

Największym marzeniem naszego gościa jest chęć pobicia  rekordu świata w nurkowaniu wysokogórskim.
(Trzymamy bardzo mocno kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia,
a wiemy, że może ono ziścić się już w przyszłym roku!!!)

O swoich dokonaniach opowiadał nasz gość w piątkowe popołudnie przybyłej licznie
na spotkanie młodzieży oraz gościom.

Wszystkich zafascynował zwłaszcza przyniesiony do szkoły profesjonalny sprzęt do nurkowania,
o którym z wielką pasją opowiadał nam pan Marcel.

Każdy uczestnik spotkania miał możliwość dotknąć i zadać pytania dotyczące nurkowania i eksploracji podwodnej.

Całe spotkanie zainicjował i rozpoczął pan Piotr Kucznir, gdyż przyczynkiem do spotkania była eksploracja
Zalewu Leśniańskiego przy Zamku Czocha, gdzie jest jeszcze bardzo dużo i do odkrycia i do sprawdzenia.

A.F.