Uczniowie GM2
w Bibliotece Miejskiej
i Powiatowej

18 maja 2016 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu odbyły się kolejne zajęcia poświęcone historii pisma i produkcji książek. Tym razem w spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy Ia naszego gimnazjum (podobne spotkanie miało miejsce 11 maja br).

Młodzież obejrzała dwa filmy, które dotyczyły wyżej wymienionych tematów. Po zakończonej projekcji był czas na quiz – uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak dużo zapamiętali po obejrzeniu filmów.

Spotkanie to stanowiło także okazję do rozmów na temat działalności współczesnej biblioteki.

Młodzież stworzyła mapy myśli, gdzie wpisała swoje pomysły dotyczące oferty biblioteki. Mamy nadzieję, że część tych pomysłów uda się zrealizować, a my będziemy mieli okazję w tym uczestniczyć. Zajęcia były bardzo ciekawe a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

A.S.