25-go września  w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego: SPORTOWY PIĄTEK,
współorganizowany w ramach projektu MOVE week.

Zajęcia rozpoczęliśmy o godzinie 7.30  w sali gimnastycznej - jogą.
Przy dźwiękach muzyki wiele osób uczestniczyło w porannej gimnastyce przed lekcjami.

Dodatkową formą ćwiczeń był aerobik i taniec przy muzyce.
Dzięki decyzji pani dyrektor wydłużyliśmy długą przerwę i od godz. 10.10 na szkolnym boisku każdy uczeń,
nauczyciel oraz pracownik administracyjny miał możliwość aktywnego spędzenia czasu  na świeżym powietrzu.

Ponadto w organizację tego dnia włączyła się szkolna biblioteka.
Uczniowie w czasie przerw międzylekcyjnych próbowali swoich sił podnosząc na czas najcięższą książkę
z jej zbiorów oraz pokonując slalom między regałami z książką na głowie.

Wielu nauczycieli, w czasie swoich lekcji, przeprowadziło ćwiczenia śródlekcyjne, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy!!!

P.S Dziękuję wszystkim za współorganizację i udział,
ponieważ w zamian za zorganizowanie EDSS otrzymaliśmy sprzęt sportowy.

T.O.-SZ.

Materiał ze SPORTOWEGO PIĄTKU prezentujemy poniżej:

fot. M. Browarczyk