Dzień Języków Obcych

21 marca 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Języków Obcych.
Uczniowie mieli okazje wykazać się wiedzą o krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego, zmierzyć się z łamańcami językowymi oraz obejrzeć filmy promujące naukę języków.
Wystąpili dla nas także nasi uczniowie, wykonując piosenki w różnych językach - Miłosz Malung z kl. IIB zaśpiewał utwór
Alvaro Soler –„ El Mismo Sol”, natomiast Martyna  Halczuk i Martyna Mazur z klasy IA zaśpiewały piosenkę pt. „Stitches”

Kulminacyjnym punktem zabawy był „Festiwal Piosenki Obcojęzycznej”. Obejrzeliśmy to, co przygotowały dla nas poszczególne klasy i jaki język promowały w swoich występach.

Jury, w skład, którego weszli:
pani dyrektor Iwona Fudala, pani Agata Sieradzka, pan Marcin Brzykcy, czuwało nad przebiegiem konkursu
i wyłoniło zwycięzców tegorocznego festiwalu:

I miejsce zajęła klasa III A – SKilllarsi z szałowym tańcem chłopców pod muzykę piosenki „Satisfaction” Bennego Benassi.
Razem z klasą (nie miał wyboru;)) wystąpił
także pan D.R.Kucharczyk
i zaśpiewał „Carry on” zespołu MANOWAR.
O pomalowanych dziewczynach z gitarami, to nie ma słów, aby coś napisać.
Trzeba by było to zobaczyć i przeżyć!

II miejsce – klasa II B, która wykonała piosenkę Shakiry „Lalala”

III miejsce – klasa II A z utworem „ Lazumbera”.

Wszystkie klasy wypadły znakomicie i najważniejsza była dobra zabawa. Gratulacje dla Was!

Mamy nadzieję, że Dzień Języków Obcych zorganizowany w naszej szkole, utwierdził Was w przekonaniu, że……….

WARTO POZNAWAĆ INNE JĘZYKI!!!
I WARTO PRZYJŚĆ DO NASZEJ SZKOŁY!!!

D. Z. & D.R.K

fot. Sara Kurczewska