III ZAMKOWE
SPOTKANIA Z HISTORIĄ
NA ZAMKU CZOCHA

W deszczową sobotę 7.11.2015r., około godz. 11.00, uczniowie naszej szkoły, w grupie około 20 osób
oraz uczniowie zaprzyjaźnionego z nami Gimnazjum nr 1 zebrali się w rejonie Restauracji „Słoneczna” w Lubaniu,
aby udać się busem na wyprawę na zamek Czocha w Suchej koło Leśnej. Stowarzyszenie Zamek Czocha zaprosił wszystkich, którzy interesują się przeszłością na kolejną, trzecią już z kolei edycję Zamkowych Spotkań z Historią.

Kiedy dojechaliśmy, okazało się, że Zamek Czocha stał się na ten jeden dzień prawdziwą siedzibą miłośników historii.

W ciekawy i nowatorski sposób zabrano wszystkich przybyłych w podróż do przeszłości.

Różnorakie prelekcje, możliwość zakupu wydawnictw historycznych i rozmów z autorami, zwiedzanie zamku
oraz premiera książki pana Janusza Skowrońskiego o filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Miłoszowie,
( przedwojennym Hartmannsdorfie, gdzie od sierpnia 1944 do lutego 1945 roku funkcjonowała filia obozu ),
którą każdy uczestnik otrzymywał na zakończenie spotkania, to wszystko czekało na przybyłych pasjonatów historii.

Naszym przewodnikiem był pan Piotr Kucznir, dzięki którego gościnności (wycieczka była bezpłatna) mogliśmy cieszyć się z uczestnictwa w tak wartościowym projekcie.
Bardzo dziękujemy, klimat i wiedzę na zawsze zatrzymujemy!!!

A.F.