Widowisko historyczne
poświęcone pamięci
Żołnierzy Wyklętych
pt:" Ponieważ żyli prawem wilka..."

25.03.2015 o godz. 17:00 odbyło się widowisko historyczne z udziałem gościa specjalnego
członka rodziny majora Zygmunta Szendzielarza - „Łupaszki”.

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie uczestniczyli w widowisku historycznym dotyczącym pamięci żołnierzy wyklętych, ponieważ wyjście do Miejskiego Domu Kultury wiązało się z zadaniem domowym zadanym uczniom naszej szkoły, a dotyczącym osoby majora Zygmunta Szendzielarza, w myśl słów „…ocalić od zapomnienia…”. Spotkanie po przedstawieniu z p. Grażyną Szendzielarz, członkiem rodziny zamordowanego „Łupaszki” miało więc dla uczniów dodatkowe znaczenie i zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte. Cała sala wypełniona młodymi ludźmi, pasjonatami historii! Rozmowy na lekcji historii o żołnierzy wyklętych, referaty dotyczące tych żołnierzy – to zadanie uważam za zrealizowane na piątkę z plusem.

A.F.