Spotkanie autorskie p. Andrzeja Maciaszczyka,
współtwórcy „rozchwytywanej” pozycji książkowej

Spotkanie odbyło się 16.03.2015 r. (poniedziałek)
o godz. 14.15 w sali nr 24 naszej szkoły.

Było ono związane z podsumowaniem projektu edukacyjnego, w którym uczestniczyli nasi uczniowie.
pt. „Śladami tajnych obiektów zbrojeniowych i obozów z czasów II Wojny Światowej po powiecie lubańskim” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Południowo – Zachodnie forum samorządu dzięki funduszom inicjatyw obywatelskich FIO.

Osoby, które wzięły w tym przedsięwzięciu udział, otrzymały wyżej wymienioną książkę z rąk samego autora,
a po spotkaniu mogły liczyć na własnoręczny podpis p. Andrzeja.

Sala nr 24 w naszym gimnazjum skupiła szkolnych pasjonatów historii i pytaniom do zaproszonego gościa nie było końca.

Do dnia dzisiejszego nie odkryto wielu tajemnic naszego miasta i aż strach pomyśleć,
na jakie trudności narażeni są nasi eksploratorzy.
Mamy tylko nadzieję, że wkrótce znajdą się fundusze i nasze miasto po raz kolejny uchyli rąbek tajemnicy…

A.F.