Ślubowanie
klas
pierwszych

W dniu 25 września 2014 roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Uczniowie tych klas zostali oficjalnie przyjęci w poczet Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.
Ceremonię uświetnili swoją obecnością licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

Uroczystość, poprowadzona przez opiekuna SU panią Agnieszkę Janicką,  rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a następnie odegraniem hymnu szkolnego. Potem nastąpił jej najważniejszy moment.
Przedstawiciele klas wystąpili, by złożyć ślubowanie na sztandar szkoły.

Po ślubowaniu głos zabrała p. dyrektor Jadwiga Gruszka, która życzyła młodzieży pomyślności
i sukcesów w  nauce, podkreśliła również, aby zdobywanie wiedzy nie było dla niej tylko obowiązkiem,
ale również pasją i sposobem na życie

Pierwszoklasiści już przyzwyczaili się do pobytu i nauki w nowej szkole.
Z obserwacji wynika, że czują się bardzo swobodnie.
Musieli jednak przejść kilka prób, aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej.

Wspólnie ze swoimi wychowawcami wzięli  udział w „Otrzęsinach” i przeszli „tajną szkołę życia”.
Konspiracyjne zmagania przygotowali agenci z  klasy III a pod dowództwem pani  Beaty Watras.
Uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się zręcznością, taktem, umiejętnościami tanecznymi
oraz znajomością  filmów o  agencie z serii  James Bond.

Choć wszystkie klasy bohatersko stawiły czoła wyzwaniom, to jednak zwycięzcą  została klasa I b
pod dowództwem pani Anny Jastrzębskiej.

Po otrzęsinach nastąpiła jeszcze mniej oficjalna  część  uroczystości,
podczas której  bawiliśmy się wspólnie z rodzicami.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy powodzenia i samych sukcesów!

D.Z.

fot. D. R. Kucharczyk