Międzynarodowy
Miesiąc
Bibliotek
Szkolnych

W bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbyło się spotkanie podsumowujące
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który jest obchodzony corocznie w październiku.

Hasłem tegorocznego MMBS były słowa światowej sławy pisarza Umberto Eco:

„Kto czyta, ten żyje podwójnie”.

W czasie obchodów bibliotekarskiego święta  w naszym gimnazjum powstały okolicznościowe gazetki
informujące o tym święcie oraz zorganizowano konkursy promujące czytelnictwo, książki i biblioteki.

Na spotkaniu w bibliotece szkolnej 4 listopada 2014 ogłoszono wyniki konkursów i nagrodzono zwycięzców.
Prace konkursowe oceniały nauczycielki języka polskiego Agata Sieradzka i Agnieszka Szwabowicz
oraz nauczyciel-bibliotekarz Wioletta Paszkowska.

Nagrody w postaci książek, dyplomów i słodkości wręczyła uczestnikom konkursów dyrektor Jadwiga Gruszka.

W konkursie literackim na wiersz o książce lub bibliotece przyznano:

I miejsce – Reginie Sindrewicz

II miejsce – Kornelii Mazur

III miejsce – Filipowi Jaworskiemu

W konkursie na najlepszą recenzję książki z serii „Plus Minus 16” jury przyznało:

I miejsce – Kornelii Mazur

II miejsce – Kornelii Minkiewicz

III miejsce – Darii Mazur

W konkursie plastycznym na plakat promujący biblioteki i książki zwyciężyły:

I miejsce – Justyna Forajter i Magdalena Humeniuk

II miejsce – Estera Leja

III miejsce – Iga Zjawin

Podziękowania za udział i wysiłek włożony w promowanie czytelnictwa i bibliotek otrzymały, oprócz osób nagrodzonych w konkursach, także: Katarzyna Daszkiewicz, Kornelia Markuszewska i Gabriela Kopciuch.

Niespodzianką, która wzbudziła wiele radości wśród uczestników spotkania było zaprezentowanie nowych książek,
które właśnie trafiły do naszej biblioteki szkolnej i czekają na czytelników!

Nowe książki został zakupione ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
i udostępnione naszej bibliotece w oparciu
o  umowę partnerską z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Lubaniu.

W.P.