Wizyta
w Młodzieżowym
Centrum Kariery

Młodzież wszystkich klas III Gimnazjum nr 2 w Lubaniu odwiedziła
Młodzieżowe Centrum Kariery w Lubaniu.

Młodzieżowe Centrum Kariery funkcjonuje w ramach OHP i pełni funkcję placówki otwartej dla osób chcących skorzystać z usług poradnictwa i informacji zawodowej i nowoczesnych zasobów informacji zawodowej.

MCK zajmuje się przygotowaniem uczniów, studentów, absolwentów i osób bezrobotnych do wejścia na rynek pracy poprzez kompleksowe działania i inicjatywy, prowadzone indywidualne konsultacje i warsztaty grupowe.
Szczególny nacisk kładzie się na realizację zagadnień związanych z przedsiębiorczością i samozatrudnieniem oraz umiejętnością kierowania i kreowania własnej przyszłości zawodowej.

Młodzież zapoznała się z działalnością MCK oraz brała udział w warsztatach, na których mogła rozpoznać swoje predyspozycje zawodowe.
Dowiedziała się również o możliwości pracy i wejścia na rynek pracy jako młodociany pracownik (praca sezonowa)
oraz w przyszłości o zdobyciu cennych kursów zawodowych, przydatnych do efektywnego znalezienia pracy.

Doradca zawodowy Piotr Sajdutko

fot. Piotr Sajdutko