Warsztaty pt:

"Glina inaczej"

"Glina inaczej" - to warsztaty rzeźbiarskie pod kierunkiem lokalnego artysty rzeźbiarza pana Sławomira Kiryluk,
które 5 listopada 2014 odbyły się w naszej szkole.

Uczestnicy, pod czujnym okiem artysty, poznali techniki i narzędzia do rzeźbienia w glinie, oraz specyfikę tego materiału. Efektem tej pracy są dzieła, wykonane z niezwykłą pomysłowością.

Było to pierwsze spotkanie otwierające cykl zajęć z panem Sławkiem "Rzeźba moją pasją".
Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi tą dziedziną sztuk pięknych, poznawanie głównych elementów warsztatu, technik, materiałów i środków wyrazu artystycznego oraz etapów powstawania dzieł.

Warsztaty umożliwiły młodzieży swobodną i samodzielną twórczość, odpowiadając na potrzebę ekspresji i wyrażania swojej osobowości.

Następne spotkanie już wkrótce !!!

Informacji udziela p. Henryka Zajączkowska pedagog szkolny
oraz p. Anna Jawor-Król nauczyciel zajęć artystycznych.

A.J-K.

P.S. Odwiedzili nas również goście z SP1 ;)