Dzień Języków Obcych

W piątek 20 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Nauka na wesoło jest najciekawszą formą nabywania wiedzy i umiejętności, dlatego nauczyciele języków obcych zorganizowali podczas tego dnia quiz o krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego, łamańce językowe oraz filmy promujące naukę języków.

Można też było usłyszeć piosenki śpiewane w różnych językach
(wystąpili Miłosz Malung z kl. I b, Regina Sindrewicz III b i Wiktoria Dębicka II c,
Sara Szalewska III b, Marta Dąbrowska i Joanna Tumilewicz II b).

Spośród klas I, II i III wyłoniono po jednym zwycięzcy

Germanistami  Roku 2015:
Wiktor Majszczyk kl. I c
Nikola Sierczyńska kl. II b
Michał Łyp kl. III b

Angliści Roku 2015:
Kornelia Markut kl. I a
Barbara Jabłonka kl. II c
Piotr Gajda kl. III a.

Pani dyr. Jadwiga Gruszka pogratulowała wszystkim zwycięzcom konkursów językowych i nagrodziła ich dyplomami.

Kulminacyjnym punktem zabawy były występy poszczególnych klas naszego gimnazjum.
Uczniowie spisali się na medal, wykazali się pomysłowością, talentem i niezwykłym poczuciem humoru:
śpiewali, tańczyli, odgrywali scenki, świetnie parodiowali znanych wykonawców.

Brawa dla nich!

Przy okazji świetnej zabawy tegoroczne obchody były dobrą  okazją, by zwrócić młodzieży uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu oraz jakie korzyści niesie za sobą nauka języków obcych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

D. Z

fot. Alan Kucharczyk