Wspomnień czar w Jedynce…

Dnia 4 czerwca minęło dokładnie 35 lat od pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych po II wojnie światowej w Polsce. Ich skutkiem były wielkie przemiany ustrojowe. Stały się też jednym z symboli upadku komunizmu w Europie Środkowej. Przy okazji rocznicy tych wydarzeń w naszej szkole, 31 maja zorganizowaliśmy wystawę pt. „Artefakty z dzieciństwa Dziadków w PRL”. Dzięki niej uczniowie kl. I-VIII mogli dowiedzieć się i zobaczyć na własne oczy, czym był, m.in. syfon, kaseta magnetofonowa, kronika klasowa czy koń na biegunach. Te i inne przedmioty wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Ponadto wywołały piękne wspomnienia wśród nauczycieli SP1. Warto dodać, że wszystkie eksponaty na szkolną wystawę przynieśli uczniowie z kl. IV-VIII, a ich różnorodność tematyczna była ogromna. Dziękujemy Wam za liczny odzew i udział w tym niecodziennym wydarzeniu. 

Szkolną wystawę przygotowali: pani Monika Leszczyńska, pan Krzysztof Stefan oraz pani Katarzyna Bielecka-Sikora – nauczyciele lubańskiej Jedynki. 

MLe