Mamy finalistę matematycznego konkursu!

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Jego organizatorami są: Fundacja Matematyków Wrocławskich i Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Celem konkursu jest upamiętnienie oraz kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak, tj. szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia, a także podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków. Zatem miło nam poinformować, że finalistą dolnośląskiej edycji VIII MUM – w kategorii Juniorzy (kl. 6-8 SP) – został Paweł Kiełdanowicz (7a). W dniu 23 marca, w Instytucie Matematycznym UWr, uczeń lubańskiej Jedynki wziął udział w III rundach finałowych konkursu razem z innymi 97 rówieśnikami z naszego województwa. Trzeba tu zaznaczyć, że niewiele zabrakło, aby Paweł znalazł się w Wielkim Finale, gdzie w matematyczne szranki stanęło tylko 13 uczniów. Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Koordynatorem konkursu w SP1 był pan Daniel Kucharczyk – nauczyciel matematyki.

MLe