CZYTANIE JEST COOL

W dniach 10 i 11 kwietnia klasy 3a oraz 3b brały udział w zajęciach czytelniczych organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. Na wstępie dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki oraz rozmawiały o swoich ulubionych tytułach. Bardzo ciekawym zadaniem było wybranie dla swojego kolegi/ swojej koleżanki książki, która mogłaby go/ ją zainteresować. Nie było łatwo wybrać jedną spośród tylu pozycji na półkach. Niektórzy kierowali się okładką, innych interesowała zawartość, jednak w większości wybory okazały się trafne. Na zakończenie zajęć dzieci układały swoją własną historię, rzucając kostkami, na których znajdowały się ilustracje różnych przedmiotów. Śmiechu było co niemiara! Serdecznie dziękujemy pani Anecie Kisiel- Szpili za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, że dzięki takim „spotkaniom” z książkami, dzieci będą sięgać po nie coraz częściej. 

JM