Zwycięstwo w Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla klas II- III

Uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych rywalizowali w finale XXII Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii 2023/2024”, który odbył się 7 lutego kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu. 

O godz. 12.00 uczniowie przystąpili do pisania tekstu ze słuchu. W tekście nie zabrakło wyrazów z trudnościami ortograficznymi, co tylko utwierdziło jury w przekonaniu, że tytuł Mistrza Ortografii jest w pełni zasłużony. 

Naszą szkołę reprezentował Wilhelm Bardowski z klasy III c i  jest nam niezmiernie miło ogłosić, że to właśnie  Wilhelm zwyciężył w zmaganiach z ortografii. Uczeń udowodnił, że praca nad poprawną polszczyzną, znajomość zasad pisowni i świadomie ich wykorzystywanie prowadzi do sukcesu. Serdecznie gratulujemy i życzymy rozwijania swoich pasji. 

JM