„Srebrni chłopcy”

W dniu 9 lutego, w sali gimnastycznej SP1, odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej chłopców kl. VII-VIII – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystąpiły reprezentacje czterech szkół podstawowych z: Pisarzowic, Świeradowa Zdroju oraz Lubania (Dwójka i Jedynka – gospodarz sportowej rywalizacji). Turniej został zaś rozegrany w dwóch grupach dwuzespołowych. W pierwszej z nich, nasza szkoła pokonała rywali zza miedzy, tj. SP2, 2:0. Natomiast w drugiej – drużyna z Pisarzowic wygrała również 2:0 z rówieśnikami ze Świeradowa. Pokonane zespoły spotkały się zatem w meczu o trzecie miejsce. I tak, chłopcy z Dwójki okazali się lepsi od teamu ze Świeradowa (2:0). W ścisłym finale zmierzyły się ze sobą drużyny zwycięzców spotkań grupowych. Po zaciętym meczu lepsza okazała się szkoła z Pisarzowic, zwyciężając lubańską Jedynkę 2 do 0. 

Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce – SP Pisarzowice, II – SP 1 Lubań, III – SP 2 Lubań, IV – SP Świeradów Zdrój.

Chłopcy, gratulujemy zdobycia wicemistrzostwa powiatu, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i walkę do ostatniej piłki.

Skład drużyny: Hubert Kadej, Maciej Kokociński, Wojciech Swerczyk, Jakub Uryga, Szymon Trawniczek, Wiktor Brzozowski, Michał Pietrzak, Kacper Świderski, Wiktor Skibiński, Konrad Radziński.

Opiekunem zespołu był pan Piotr Barański – nauczyciel wychowania fizycznego. 

MLe