Mamy to – II miejsce razy dwa!

W dniu 15 lutego, w Pisarzowicach, odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej – czwórki dziewcząt (Igrzyska Dzieci). W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech szkół podstawowych z: Pisarzowic, Biedrzychowic oraz Lubania (Jedynka i Czwórka). Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, do 21 punktów. Nasze dziewczęta wygrały dwa mecze z SP Pisarzowice i SP Biedrzychowice, by następnie, niestety, ulec rówieśniczkom z SP4 Lubań. Tym samym zajęły 2. miejsce w zawodach. Gratulujemy świetnego wyniku i skutecznej gry naszym zawodniczkom!

Skład zespołu: Michalina Nowicka, Zuzanna Piotrowska, Natalia Śliwa, Wiktoria Konopnicka, Julia Martsypaka, Hanna Pasiak, Agata Łamasz, Nikola Trojnar.

Dzień później, 16 lutego, w naszej szkole, odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej – czwórki chłopców (Igrzyska Dzieci). W zawodach wzięły udział tylko 2 placówki z Lubania: Jedynka i Czwórka. Mecz o tytuł mistrzowski został rozegrany do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. Po niezwykle zaciętej walce, niestety, SP1 przegrało z SP4 0:2 (23:25, 22:25). Nasi chłopcy zajęli więc ostatecznie 2. miejsce w turnieju. Gratulujemy wywalczenia wicemistrzostwa i dziękujemy za godne reprezentowanie barw szkoły!

Skład zespołu: Gracjan Andruchów, Jakub Kusiak, Filip Głowacki, Wojciech Wergieluk, Krystian Starczewski, Oskar Usyk, Szymon Smajda, Igor Skrakowski. 

Opiekunem obu drużyn był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego. 

MLe