Dwa wicemistrzostwa powiatu!

W dniu 23 lutego, na obiekcie MOSiR w Lubaniu, odbył się finał powiatowy w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły trzy placówki: SP nr 2 Lubań, SP Świeradów Zdrój i SP nr 1 Lubań. Podczas zawodów rozegrane zostały: sztafeta pływacka 6×25 m stylem dowolnym oraz konkurencje indywidualne (25 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym). Suma wszystkich uzyskanych wyników dała lubańskiej Jedynce – zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców – bardzo wysokie – II miejsce. Brawo Wy! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skład drużyny dziewcząt: Julia Martsypaka, Zofia Spiżarska, Antonina Stodolnik, Anna Kładoczna, Zuzanna Bańka, Blanka Bocho, Vanessa Grześków. Skład zespołu chłopców: Jakub Kusiak, Franciszek Brodawka, Oskar Zazulak, Filip Żółtański, Tomasz Zając, David Szczepan, Gracjan Andruchów.

Wyniki indywidualne:  Julia Martsypaka – I miejsce na 25 m st. motylkowym,  Antonina Stodolnik – II miejsce na 50 m st. klasycznym, Zuzanna Bańka – III miejsce na 50 m st. grzbietowym, Jakub Kusiak – II miejsce na 50 m st. dowolnym, Franciszek Brodawka – II miejsce na 50 m st. klasycznym, David Szczepan – II miejsce na 25 m st. motylkowym, Filip Żółtański – III miejsce na 50 m st. dowolnym, Tomasz Zając – III miejsce na 50 m st. grzbietowym, Oskar Zazulak – III miejsce na 50 m st. klasycznym.

Opiekunem obu zespołów był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego. 

MLe