„Bezpieczne ferie”

Tradycyjnie w styczniu, wszyscy w lubańskiej Jedynce z niecierpliwością czekają na ferie zimowe. Najbliższe dwa tygodnie beztroski i odpoczynku od nauki nie zwalniają jednak z przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać, aby ten przyjemny czas spędzić odpowiedzialnie, radośnie i z głową na karku. W trosce o bezpieczeństwo uczniów SP1, dzieci z grup świetlicowych (wraz z opiekunami p. Anną Toniawską, Magdaleną Rębisz, Agatą Gaździcką oraz Marcinem Lewandowskim) przygotowały apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”, który odbył się 12 stycznia br. w pięknie udekorowanej klasie.

Profilaktyczne przedstawienie było przeznaczone dla kl. I–III, a jego głównym celem było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Podczas występu młodzi artyści zachęcali do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ponadto przekazali wskazówki dotyczące prawidłowego ubierania się w tym szczególnym czasie oraz przestrzegali przed zagrożeniami wynikającymi z zabaw w miejscach niedozwolonych. Oczywiście, nie zabrakło też piosenek o tematyce zimowej. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występ swoich koleżanek i kolegów, a co najważniejsze – obiecała przestrzegać wszystkich wysłuchanych zasad. Wszystkim naszym uczniom życzymy: aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii! Do zobaczenia!

MLe