Brawo! Brawo! Mamy laureatów w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ochrony Środowiska!

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ochrony Środowiska pod hasłem „Drugie życie odpadów, czyli co to jest recykling”. Konkurs, przeznaczony dla wszystkich typów szkół na terenie miasta Lubań i powiatu lubańskiego, miał na celu m. in. poszerzenie wiedzy o prawidłowej gospodarce odpadami, a w szczególności zbiórce selektywnej odpadów komunalnych, segregacji i recyklingu. Warto zaznaczyć, iż zorganizowały go panie: Agnieszka Wierzbicka, Agnieszka Łasica z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, mając na uwadze rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska zagrożonego dzikimi wysypiskami, kształtując pożądane postawy proekologiczne uczniów oraz promując uczestników, nauczycieli i placówki oświatowe. Ponieważ mamy wśród naszych uczniów tych, którym temat ochrony środowiska jest bliski, postanowiliśmy jako szkoła wziąć udział w zmaganiach i sprawdzić się z tego obszaru tematycznego drużynowo. Startujące zespoły zakończyły zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zmagania bardzo pomyślnie, bowiem w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV-VI oraz VII-VIII zdobyliśmy 1. miejsca. W grupie młodszej (kl. 4-6): Amelia Łyp, Maja Sałandyk oraz Paweł Kiełdanowicz, natomiast w kategorii starszej (kl. 7-8): Martyna Karłowska, Julia Żuławska oraz Szymon Zajączkowski. Było o co walczyć, bowiem najlepsi otrzymali jako nagrody karty prezentowe Empiku do zrealizowania w sklepie stacjonarnym lub internetowym, a uroczystego ich wręczenia dokonano 4 listopada br. na specjalnie zorganizowanej uroczystości w sali konferencyjnej „Tret” w Lubaniu. Wszystkich cieszy fakt, iż zmagania konkursowe zakończyliśmy ogromnym sukcesem, a nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak dbać o środowisko i mu nie szkodzić. Dalej działajmy razem na rzecz ochrony środowiska! Wielkie brawa dla uczestników!

Opiekunem drużyn była pani Izabela Bieza – Waśniewska – nauczyciel biologii.

I.S.