Eliminacje miejskie

w piłce siatkowej

W dniu 13 grudnia 2018 roku na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbyły się eliminacje miejskie
 w piłce siatkowej dziewcząt i
chłopców. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z trzech szkół podstawowych - trzy zespoły chłopców i dwa dziewcząt. Chłopcy po rozegraniu trzech meczów systemem każdy z każdym” zajęli 1. miejsce. Zdobycie najwyższego podium dało drużynie awans do zawodów powiatowych.
2. miejsce zaj
ęła Szkoła Podstawowa nr 2, natomiast 3. - Szkoła Podstawowa nr 3.

Co okazało się największym atutem naszej ekipy siatkarskiej? Zagrać jak najlepiej, dać z siebie wszystko – to założenia, które towarzyszyły nieustannie naszym zawodnikom podczas tegorocznych rozgrywek siatkarskich wśród szkół podstawowych. Przedstawiciele lubańskiej Jedynki - zawodnicy drużyny chłopców z pewnością mogą nazywać
 się drużyną numer jeden. Ot
óż tak zgranej ekipy i tylu wspaniałych akcji w grze zespołowej od dawna nie mieliśmy.
 Nasi uczniowie mieli od samego początku pomysł na grę siatkarską! Dobry system sprawił, że młodzi zawodnicy płynnie wchodzili niemal w każdą akcję. Siatkarze lubańskiej Jedynki awansowali w pięknym stylu, nie pozostawiając wątpliwości, kto jest najlepszy.
Pokonali wszystkie drużyny. Brawo!

Z kolei dziewczęta przegrały swój jedyny mecz ze Szkołą Podstawową nr 2. Jednak zajęcie 2. miejsca w zawodach miejskich premiowane było również awansem do zawodów powiatowych.
Gratulujemy!

Obie drużyny przygotowywał pan Mariusz Król - nauczyciel wychowania fizycznego.

Chłopcy Dziewczęta

Natalia Michalik
Karolina Durowicz
Maja Szczepankowska

Mamy nadzieję, że podczas kolejnych eliminacji sprawicie nam jeszcze większą radość.
Trzymamy kciuki!

I.S.