Żołnierz

z wizytą

W dniu 31.10.2018 r. odwiedził uczniów klas III a, III b oraz II a zawodowy żołnierz - pan Jarosław Uryga.
 Gość przybył na zaproszenie wychowawczyni klasy III b.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w tym zawodzie. Zaproszony gość
 w ciekawy sposób podzielił się swoją wiedzą oraz przeprowadził prelekcję na temat „Zawodu żołnierza”.
 Podczas spotkania zaprezentował różnego rodzaju umundurowanie oraz najpotrzebniejsze wyposażenie żołnierza podczas misji i kilka wojskowych gadżetów. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ciekawych informacji
 na temat pracy żołnierza. Dowiedziały się, że żołnierz nie tylko broni kraju, ale też pomaga w sytuacjach kryzysowych oraz bierze udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie.

W trakcie spotkania upamiętnione zostały wartości patriotyczne oraz obywatelskie. Teraz każdy z uczniów wie,
 że żołnierz musi wykazać się nie tylko siłą, odwagą, ale także szeroką wiedzą w zakresie różnych dziedzin,
 aby w pełni służyć Ojczyźnie.

Dziękujemy panu Jarosławowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.
Było nam bardzo miło gościć pana w naszej szkole!

I.S.