Andrzejkowy Festiwal
Talentów
w OKiS w Leśnej

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IX edycji festiwalu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury
 w Lubaniu. W tym roku współorganizatorem był Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej i to właśnie tam pojechała
 nasza drużyna, by zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

Festiwal dał możliwość zaprezentowania szerszej publiczności efektów pracy z dziećmi na zajęciach pozalekcyjnych.
To impreza, w czasie której prezentowały swoje talenty dzieci i młodzież z całego powiatu lubańskiego
pod patronatem honorowym Starosty Lubańskiego Pana Walerego Czarneckiego.

Uroczystość odbyła się 28 listopada 2018 r. Podczas gali mieliśmy przyjemność posłuchać i zobaczyć sporo występów tanecznych i gimnastycznych, ale nie tylko. Każdy z nich był na niezwykle wysokim poziomie, a jury miało nie lada orzech do zgryzienia, by wybrać najlepsze prezentacje. Obrady były burzliwe i długo trzymały w niepewności wszystkich uczestników czekających na werdykt. Młodzież podzielono na dwie kategorie wiekowe - młodszą i starszą.

Niezmiernie cieszy fakt, że w grupie starszej III miejsce zdobyły nasze trancerki za ciekawą iluzję taneczną. Dziewczęta zatańczyły układ choreograficzny z biało – czerwonymi szarfami do poloneza z filmu „Pan Tadeusz” A. Wajdy. Podkreślić należy fakt, że uczennice same wymyśliły elementy choreografii, a sam pomysł tańca podsunęła pani dyrektor Beata Myśliwiec, opiekę nad dziewczętami sprawowały panie: Agnieszka Janicka i Henryka Zajączkowska.
Zespół składał się z 8 dziewcząt: Kornelii Posmyk, Bereniki Piaśnik, Oliwii Janik, Pauliny Furmaniak, Natalii Furmaniak
 z klasy 3b gimnazjum oraz Klaudii Kudzia, Julii Parcej, Weroniki Laszczak z klasy 3a gimnazjum.

Będziemy długo wspominać świetny występ naszych tancerek.
Gratulujemy!

I.S.