Spotkanie z pracownikiem
Straży Miejskiej
w Lubaniu

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach, nartach oraz na lodowisku.
 W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczni
ów 22 lutego 2019r. przybył do naszej szkoły zaproszony gość ze Straży Miejskiej, który w ramach akcji Bezpieczne Ferie przeprowadził pogadanki dla najmłodszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w czasie zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusz przestrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informował, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i przypominał, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach.

Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili
 się swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania. Przypomniano r
ównież o podstawowych numerach alarmowych w przypadku zdarzeń losowych.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, na zakończenie każdy
 uczestnik otrzymał książeczkę z kolorowymi ilustracjami i informacjami na temat bezpiecznych zachowań.

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII !

A.O.