wrażliwości

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zmaganiach recytatorskich. Otóż 12 marca br.
w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaniu odbyły się eliminacje powiatowe

XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”
oraz 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Spotkali się wszyscy ci, którym nieobce jest piękno ukryte w słowach. Naszą placówkę reprezentowała silna ekipa:
 Iga Dragunowicz (V d), Szymon Zajączkowski (V c) oraz Kornelia Orlik, Julia Wajcfelt, Zuzanna Wieczorek
 i Tomasz Wieczorek z klasy VIII a. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, gdyż zmagali się najlepsi recytatorzy
 w powiecie. Poruszające słowa poetów przeplatane były dźwiękami przepięknej muzyki.

Jury wybrało tych, którzy będą reprezentować powiat lubański w regionie.
Decyzją komisji konkursowej wśród nich znaleźli się: Szymon Zajączkowski, który został laureatem „Pegazika” w kasach IV-VI, oraz Julia Wajcfelt i Zuzia Wieczorek, które zaśpiewają w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Gratulujemy recytatorom oraz przygotowującym ich nauczycielom.
Dziękujemy rodzicom uczniów za wsparcie.

T.B.