"Doliną rzeki Kwisy

- parki, ogrody, zamki i pałace"

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i pogłębianie przez uczniów wiedzy o przyrodzie i historii bioregionu, kształcenie umiejętności wykorzystywania aktywnych metod edukacji ekologicznej oraz propagowanie wiedzy i zainteresowanie tematyką związaną z szeroko pojętym bioregionem.

Do konkursu zgłosiło się 15 placówek z 6 gmin z doliny Kwisy. Każda szkoła uczestnicząca w konkursie wystawiła dwuosobową reprezentację. Naszą placówkę reprezentowała Oliwia Janik z klasy III b gimnazjum
 oraz Zuzanna Wieczorek z klasy VIII a. Przedstawicielki naszej szkoły - uczestniczki konkursu nieustannie poszukują informacji z różnych źródeł na temat naszego regionu, poznają i poszerzają wiadomości na temat walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych obszaru rzeki Kwisy oraz jej dorzecza, dlatego zmagania z zadaniami testowymi nie sprawiły im większego problemu.

Zadania konkursowe opierały się na dwóch częściach. Pierwsza część – teoretyczna opierała się na informacjach znajdujących się w albumie - monografii “Dolina rzeki Kwisy oraz literaturze dodatkowej: ”Z biegiem Kwisy.
 Przyroda i człowiek, „Wędrówki po dolinie rzeki Kwisy”, „W dorzeczu rzeki Kwisy” , „Z biegiem rzeki Kwisy”, ”Wędrówki po dolinie rzeki Kwisy”, natomiast druga – sprawdzała zadania praktyczne. Na ocenę każdej drużyny składały się punkty zdobyte zarówno za zadania teoretyczne, jak i zadania praktyczne. Nasza drużyna w kategorii szkół podstawowych klas VIII i klas gimnazjalnych zdobyła czwarte miejsce.
 Gratulujemy!
 Uczennice przygotowała pani Izabela Bieza – Waśniewska – nauczyciel biologii.

Komisja nagrodziła drużyny, które zdobyły największe ilości punktów. Była wśród nich nasza ekipa. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe z dziedziny nauk przyrodniczych dla dalszego wzbogacania swojej wiedzy, a uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie RCEE w Lubaniu.

I.S.

fot. RCEE Lubań